mail bomel@bomel.com.tr

GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

BARİYER SİSTEMLER

FALCON BARİYER
TEKNİK ÖZELLİKLER
Enerji:
100 - 240 V AC
Güç Tüketimi:
180Watt G
Gövde:
1,5 mm 304 kalite paslanmaz çelik veya sa zeri elektrostatik boya
Çalışma Isısı:
(-20), (+60) C
Ebatlar:
102 cm x 25 cm x 39 cm (enxboyxykseklik/mm)
Kol Uzunluğu:
4,5 m ve ara uzunluklar
Uzaktan Kumanda:
Butonlu (30m) veya keyless (3m) uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Araç anahtarlığına takılan veya araçta herhangi bir noktaya bırakılan keyless kumanda modülü sayesinde bariyere 3m yaklaşıldığında, bariyer aracı tanır ve herhangi bir tuşa basılmaksızın geçiş sağlanır. Bir bariyere 1 - 500 adet butonlu veya keyless kumanda tanıtılmaktadır.
Buton Kontrol:
Bariyer tek veya çift buton kontrolü ile de çalışmaktadır. Tek buton kontrolünde, butona her basılışta bariyer bir sonraki hareketini yapar. (Açıksa kapanır, kapalı ise açılır.) Çift buton kontrolünde açma ve kapama için ayarlı butonlar bulunmaktadır.
Access Control:
Geçiş tetiklemesi için kuru kontak, ya da 3-50 V dc darbe, TTL, CMOS ya da RS232-RS422-485 ile direkt PC kontrollü kullanılabilir. Tek PC ile 256 adet bariyer kontrol edilebilir. Her türlü acces kontrol ünitesi ve diğer çevre birimlerine kolaylıkla bağlanabilir.
Sensor Kontrol:
Araç geçişi sırasında aracın bariyer kolu altında durması halinde, herhangi bir kontrol ünitesi tarafından, kapanması için tetiklenmesi durumunda dahi, kolun aşağısı hareketi güvenlik sensoru sayesinde engellenir. Araç geçişini tamamladığında sistem hafızasında beklettiği kapanma işlemini gerçekleştirir. Kamyon ve tırlar için ek emniyet sensoru kullanılmaktadır.
Akıllı Kol:
Bariyer kolu aşaðı ve yukarı hareketi sırasında kendisine dokunan bir cismi hissetme ve buna göre tepki gösterme özelliðine sahiptir. Emniyet sensoru dışında kalan durumlarda, bariyer kolunun aşaðı hareketi sırasında altında kalan bir maddeyi algılaması ve otomatik yukarı hareket alma süresi 0,7 sn dir. Bariyer kolunun yukarı hareket sırasında hareket yönündeki cismi algılaması ve durma süresi 0,3 sn. dir. Kolun çarpma durumunda kırılabilir üretilmesi mümkündür.
Sistem:
Elekronik devre mikroprosesör kontrollu olarak tasarlanmıştır. Elektronik devre üzerinde tüm opsiyonel özellikler kullanıma hazırdır. Çevre baðlantıları takılarak sistem her zaman masrafsızca geliştirilebilir.
Akü:
Bariyer sisteminde standart olarak sunulan akü ve akü şarj ünitesi sayesinde, elektrik kesilmesi durumda 250 açma-kapama ile sistem kesintisiz çalışmaya devam eder.
ıkaz Lambası:
Bariyer kolunun aşaðı ve yukarı hareketi sırasında cihaz üzerinde bulunan flaşör ikaz lambası kol hareketini tamamlayana kadar yanıp söner.
Reflektör:
Bariyer kolu üzerinde gece görülebilen reflektör kırmızı bantlar ve " STOP" yazısı bulunmaktadır.
Acil Mod:
Güvenlik sistemlerine baðlanarak kontrol imkanı (acil durum, yangın alarmı durumlarında otomatik serbest geçiş modu) mevcuttur.
Extra:
Müşteri isteklerine baðlı olarak istenen besleme gerilimi şartları saðlanabilir. ıhtiyaca göre uygun çözümler üretilebilir.
Özel Tasarım:
Özgün tasarımı ile kapalı ve dış mekanlar için dekoratif bir görünüm sunar.
Garanti:
ıki yıl garantilidir.
Teknik Servis:
Türkiye , KKTC, Türk Cumhuriyetler ve Balkanlarda uzman, kaliteli, hızlı ve kesintisiz teknik destek.
Kalite Standartları:
TSEK ve ISO 9001-2000
Montaj:
Montaj kiti sayesinde kolay ve hızlı montaj yaplır.


ROAD BLOCKER

TEKNıK ÖZELLıKLER
Enerji:
220 V AC (mekanik) / 380V AC (hidrolik)
Güç Tüketimi:
0.25 KW (mekanik) / 1.1 - 2.2 KW (hidrolik)
Gövde:
Paslanmaz çelik veya saç üzeri elektrostatik boya
Çalışma Isısı:
(-20), (+50) C
Engel Genişliði:
2000 - 3500 mm (mekanik) / 2000 - 4000 mm (hidrolik)
Engel Yüksekliði:
350 mm max. (mekanik) / 350 - 650 mm max. (hidrolik)
Taşıma Aðırlıðı:
10 - 20 ton/dingil max.
Çalışma Periyodu:
2000 açma-kapama/gün (mekanik) / 3000 açma-kapama/gün (hidrolik)
Açma-Kapama Süresi:
4-6sn (mekanik) / 2-4 sn (hidrolik)
Uzaktan Kumanda:
Butonlu (30m) veya keyless (3m) uzaktan kumanda ile kontrol edilir. Araç anahtarlıðına takılan veya araçta herhangi bir noktaya bırakılan keyless kumanda modülü sayesinde bariyere 3m yaklaşıldıðında, baryer aracı tanır ve herhangi bir tuşa basılmaksızın geçiş saðlanır. Bir bariyere 1-500 adet butonlu veya keyless kumanda tanıtılabilmektedir
Buton Kontrol:
Road Blocker tek veya çift buton kontorllü ile de çalışmaktadır. Tek buton kontrolünde, butona her basılışta biryer bir sonraki hareketini yapar (açıksa kapanır, kapalı ise açılır). Çift buton kontrolünde açma ve kapama için ayarlı butonlar bulunmaktadır
Zaman Kontrol:
Road Blocker açıldıktan belirli bir süre sonra otomatik kapanması isteniyorsa, istenilen süreye ayarlanabilen zaman kontrolü bulunmaktadır
Access Control:
Geçiş tetiklemesi için kuru kontak, ya da 3-50 V DC darbe, TTL, CMOS ya da RS232-RS422-485 ile direkt PC kontrollü kullanılabilir
Sensor Kontrol:
Araç geçişi sırasında aracın Road Blocker üzerinde durması halinde, herhangi bir kontrol ünitesi tarafından kapanması için tetiklemesi durumunda dahi, engelin yukarı hareketi güvenlik sensoru sayesinde engellenir. Araç geçişini tamamladıðında sistem hafızasında beklettiði kapanma işlemini gerçekleştirir. Kamyon ve tırlar için ek emniyet sensoru kullanılmaktadır
Sistem:
Elektronik devre mikroprosesör kontrollü olarak tasarlanmıştır. Mekanik aksam hidrolik basıncı ile çalışır. Korozyona dayanıklı çelik mamüllerden üretilmektedir. Elektronik kontrol devresi hidrolik basınç ve pozisyon kontrolünü sürekli takip eder. Üzerinde araç tespit ettiði zaman emniyet sensorları devreye girer ve engelin açılmasını önler
ıkaz Lambası:
Engelin aşaðı ve yukarı hareketi sırasında cihaz üzerinde bulunan flaşör ikaz lambası, hareket tamamlanana kadar yanıp söner. Alternatif olarak uyarı için K/Y trafik lambası kullanılabilir
Acil Mod:
Güvenlik sistemlerine baðlanarak kontrol imkanı (acil durum, yangın alarmı durumlarında serbest geçiş modu) mevcuttur
Extra:
Müşteri isteklerine baðlı olarak istenen besleme gerilimi şartları saðlanabilir. ıhtiyaca göre uygun çözümler üretilebilir
Özel Tasarım:
Özgün tasarımı sayesinde yumuşak ve sessiz geçiş ile birlikte dekoratif bir görünüm sunar.
Garanti:
ıki yıl garantilidir.
Teknik Servis:
Tüm Türkiye dahilinde, KKTC, Türk Cumhuriyetler ve Balkanlarda uzman, kaliteli, hızlı ve kesintisiz teknik destek
Kalite Standartları:
ISO 9001:2000
Montaj:
Montaj kiti sayesinde kolay ve hızlı montaj


YÜKSELEN BARıYER

TEKNıK ÖZELLıKLER
Enerji:
240 V AC
Güç Tüketimi:
150 Watt
Gövde:
2 mm DKP saç üzeri antistatik toz boya (600x700x355mm)
Çalışma Isısı:
(-20), (+50) C
Ebatlar:
ıç Ünite Çap: 76 mm - Boy: 500 mm Dış Ünite Çap: 110 mm - Boy: 660 mm
Bariyer Yüksekliði:
500 mm
Sistem:
Pnömatik olarak çalışmaktadır. Aşaðı ve yukarı olmak üzere iki yönlü çalışır. Elektrik kesilmesi halinde de kompresör tankının dolu olması ve 4 adet açma ve kapama yapabilir, tahliye vanası ile istenildiði zaman bariyer aşaðı pozisyona alınabilir.
Buton Kontrol:
Yükselen bariyer çift buton kontrolü ile çalışmaktadır. Çift buton kontrolünde açma ve kapama için ayrı butonlar kullanılmaktadır.
Acil Mod:
Güvenlik sistemine baðlanarak kontrol imkanı (acil durum, yangın alarmı durumlarında otomatik serbest geçiş konumu) mevcuttur. Acil durum geçişi uzaktan kontrol ile de yapılabilir. Bu şekilde bariyer acil çıkışa imkan verir.
Uzaktan Kumanda:
Butonlu (30m) veya keyless (3m) uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Anahtarlıða takılan veya yanınızda bulunduracaðınız keyless kumanda modülü sayesinde bariyere 3m yaklaşıldıðında,bariyer kullanıcıyı tanır ve herhangi bir tuşa basılmaksızın geçiş saðlanır. Bir bariyere 1-500 adet butonlu veya keyless kumanda tanıtılmaktadır.
Garanti:
2 Yıl
Teknik Servis:
Türkiye, KKTC, Türki Cumhuriyetler ve Balkanlarda uzman, kaliteli, hızlı ve kesintisiz teknik destek.
Extra:
Müşteri isteklerine baðlı olarak istenen besleme gerilimi şartları saðlanabilir. Sistemin opsiyonel özellikleri mevcuttur. ıhtiyaca uygun çözümler üretilebilir.
Kalite Standartları:
ISO 9001:2000
Telif hakkı © 2011 - BOMEL - Tüm hakları saklıdır. Anasayfa | Kurumsal | Ürünler | Belgeler | Referanslar | İnsan Kaynakları | İletişim                                         syg